اگر جعبه ذخیره سازهای کیونپ NAS شما به بدافزار یا ویروس مانند (QSnatch) آلوده است ، یا قصد دارید آن را بفروشید ، برای پاک کردن اطلاعات و بازگرداندن تنظیمات پیش فرض آن ، باید یک تنظیم مجدد کارخانه انجام دهید. در اینجا نحوه انجام تنظیم مجدد کارخانه آمده است :

1- QNAP NAS خود را به حالت پیش فرض کارخانه بازگردانید.

2- تنظیمات سیستم QNAP NAS را بازنشانی کنید.

3- بازنشانی وتنظیم مجدد سیستم توسط نرم افزار

4- بازنشانی و تنظیم مجدد سیستم توسط سخت افزار

5- بازنشانی نرم (3 ثانیه)

6- بازنشانی سخت (10 ثانیه)

7- دکمه تنظیم مجدد سخت افزار را غیرفعال کنید.

8- اعتبار ورود به سیستم پیش فرض

8652558 816 1024x672 - بازیابی رمز عبور ذخیره سازهای کیونپ

ذخیره سازهای کیونپ NAS خود را به حالت پیش فرض کارخانه بازگردانید

بازیابی QNAP NAS به حالت پیش فرض کارخانه به این معنی است که NAS را به طور کامل تنظیم کرده و تمام داده های ذخیره شده در هارد دیسک ها را پاک می کنید. اگر گذرواژه خود را گم کرده باشید ، می توانید بدون حذف داده های خود ، تنظیم مجدد سیستم را انجام دهید.

برای تنظیم مجدد کارخانه QNAP NAS ، وارد NAS شوید و برنامه “Control Panel ”  را باز کنید. این برنامه باید روی صفحه اصلی شما باشد اما اگر اینطور نیست ، می توانید روی نماد همبرگر در گوشه بالا سمت چپ پنجره کلیک کرده و ” Control Panel ” را در زیر گروه Systems  انتخاب کنید.

پنجره “Control Panel” ظاهر می شود. در اینجا “سیستم” را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی ، لیستی از موضوعات مختلف تنظیمات سیستم را در بخش زیر “سیستم” مشاهده خواهید کرد. روی Backup / Restore (پشتیبان گیری / بازیابی)  کلیک کنید.

بعد ، برگه Restore to Factory Default (بازیابی به پیش فرض کارخانه) را انتخاب کنید.

index - بازیابی رمز عبور ذخیره سازهای کیونپ

سه گزینه در بازنشانی  سیستم ذخیره سازهای کیونپ NAS

 • بازیابی پیش فرضهای کارخانه و قالب بندی همه جلدها: تنظیمات پیش فرض سیستم را بازیابی کرده و حجم دیسک را قالب بندی می کند. هنگام استفاده از این گزینه ، حجم ها و گروه RAID شما باقی می ماند ، اگرچه حجم ها خالی خواهند بود .
 • تنظیمات را بازنشانی کنید: بدون پاک کردن اطلاعات کاربر ، تنظیمات پیش فرض سیستم را بازیابی می کند.
 • دوباره NAS را آماده کنید: تمام داده های کاربر را به طور کامل پاک می کند و NAS را مجدداً آماده می کند. این گزینه NAS را بازیابی می کند انگار که شما آن را از جعبه بیرون آورده اید.

در حالی که گزینه اول و سوم هر دو هدف یکسانی را به دست می آورند ، اگر در NAS با مشکلی روبرو هستید ، گزینه سوم را انتخاب کنید.

یک پنجره بازشو ظاهر می شود ، به شما هشدار می دهد که با این گزینه تمام حجم ها ،  pools، iSCSI و حافظه پنهان SSD حذف می شود. اگر می خواهید NAS را پس از نصب مجدد ، مجدداً راه اندازی یا خاموش کنید ، انتخاب کنید و سپس روی “تأیید” کلیک کنید.

در آخر ، رمز ورود خود را وارد کنید و “تأیید” را کلیک کنید تا تأیید کنید  که واقعاً می خواهید QNAP NAS را تنظیم مجدد کنید. تکمیل این کار کمی زمان می برد.

61SARUYE6VL. AC SL1000 - بازیابی رمز عبور ذخیره سازهای کیونپتنظیمات سیستم ذخیره سازهای کیونپ NAS را بازنشانی کنید

همچنین می توان بدون از دست رفتن داده های کاربر ، تنظیمات سیستم را بازنشانی کرد. با انجام تنظیم مجدد نرم افزار یا سخت افزار می توانید این کار را انجام دهید. اگر گذرواژه خود را گم کرده اید ، باید یک بازنشانی سخت افزاری انجام دهید.

بازنشانی وتنظیم مجدد سیستم توسط نرم افزار

برای تنظیم مجدد تنظیمات سیستم خود با استفاده از ویژگی بازنشانی نرم افزار ، به برگه “پشتیبان گیری / بازیابی” تنظیمات سیستم بروید  (Control Panel > System > Backup / Restore)  (صفحه کنترل> سیستم> پشتیبان گیری / بازیابی) ، و سپس برگه “بازیابی به پیش فرض کارخانه” را انتخاب کنید.

در اینجا ، “تنظیم مجدد تنظیمات” را انتخاب کنید. همانطور که در توضیح UI ذکر شد ، این گزینه تنظیمات سیستم را به حالت پیش فرض بازیابی می کند اما داده های کاربر را حفظ می کند.

یک پنجره بازشو ظاهر می شود ، با بیان این که تمام تنظیمات سیستم حذف می شود. اگر می خواهید NAS را پس از اتمام مراحل راه اندازی مجدد یا خاموش کنید ، انتخاب کنید و سپس “تأیید” را انتخاب کنید.

در آخر ، برای تأیید نهایی که می خواهید ادامه دهید ، رمز ورود خود را وارد کنید.

پس از مدتی ، تنظیمات سیستم شما به حالت پیش فرض بازنشانی می شوند.

بازنشانی وتنظیم مجدد سیستم توسط سخت افزار در ذخیره سازهای کونپ

اگر رمز ورود خود را فراموش کرده اید ، سخت افزار تنظیمات سیستم خود را بازنشانی کنید تا به NAS خود دسترسی پیدا کنید. هیچ داده کاربری در هر دو نوع تنظیم مجدد سخت افزار از بین نمی رود.

دو نوع بازنشانی سخت افزاری وجود دارد: بازنشانی نرم یا سخت. صرف نظر از نوع انتخابی ، باید دکمه تنظیم مجدد را در پشت NAS خود قرار دهید و از یک پین کوچک برای فشار دادن و نگه داشتن دکمه برای مدت زمان مشخصی استفاده کنید.

در اینجا نحوه انجام هر نوع بازنشانی و عملکرد آنها آورده شده است.

99 1364718462 Top20left shadow 300x188 - بازیابی رمز عبور ذخیره سازهای کیونپبازنشانی نرم (3 ثانیه)

برای انجام بازنشانی نرم ، دکمه تنظیم مجدد پشت NAS را به مدت 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید. با شنیدن صدای بوق ، دکمه را رها کنید.

همانطور که در اسناد آنلاین سازندگان ذکر شده است ، این تنظیماتی است که با تنظیم مجدد نرمال به طور پیش فرض تنظیم می شود:

 • شناسه های ورود (نام کاربری و رمز عبور)
 • پیکربندی TCP / IP
 • تنظیمات آدرس IP را به طور خودکار از طریق DHCP دریافت کنید.
 • قاب جامبو را غیرفعال کنید.
 • برای مدلهای LAN دوتایی ، اگر trunking پورت فعال باشد ، حالت trunking پورت به “پشتیبان گیری فعال (Failover) تنظیم می شود.
 • پورت سیستم: 8080
 • سطح امنیتی: پایین
 • VLAN غیرفعال خواهد شد
 • الزام آور خدمات

بازنشانی سخت (10 ثانیه)

انجام تنظیم مجدد سخت همان اثری را دارد که از ویژگی بازنشانی نرم افزار برای آن استفاده می کنید. یعنی تنظیمات سیستم را به طور پیش فرض کاملاً ریست می کند. داده های درایوها دست نخورده باقی می مانند ، با این وجود ، برای بازیابی داده های قدیمی ، باید اشتراکات مشابه شبکه را در NAS ایجاد کنید.

برای انجام بازنشانی سخت ، دکمه تنظیم مجدد پشت NAS را به مدت 10 ثانیه فشار داده و نگه دارید.

TS 831X 600x450 1 - بازیابی رمز عبور ذخیره سازهای کیونپ

دکمه تنظیم مجدد سخت افزار را در ذخیره سازهای کیونپ غیرفعال کنید

اگر NAS شما در یک منطقه باز است ، ممکن است بخواهید دکمه تنظیم مجدد پشت NAS را غیرفعال کنید تا کسی نتواند NAS شما را مجدداً تنظیم کند. توجه داشته باشید که این کار توصیه نمی شود چون اگر دکمه تنظیم مجدد سخت افزار را غیرفعال کنید ، نمی توانید رمزعبور مدیر یا تنظیمات سیستم خود را با استفاده از روش بازنشانی سخت افزار بازنشانی کنید. در حالت ایده آل ، NAS خود را در مکانی نگه دارید که فقط توسط کاربران مجاز قابل دسترسی است.

اگر می خواهید دکمه تنظیم مجدد سخت افزار را در NAS غیرفعال کنید ، برنامه “Control Panel ”  را باز کنید ، “System ” را کلیک کنید و سپس “Hardware ” را در بخش زیر کلیک کنید.

در برگه “عمومی” ، علامت کادر کنار “Enable Configuration Reset Switch ” را بردارید.

بعد ، روی دکمه “اعمال” در پایین پنجره کلیک کنید. یک پیام بازشو ظاهر می شود ، به شما هشدار می دهد که در صورت غیرفعال کردن دکمه تنظیم مجدد ، نمی توانید رمز عبور و تنظیمات سیستم را دوباره تنظیم کنید. روی “تأیید” کلیک کنید.

اعتبار ورود به سیستم پیش فرض در ذخیره سازهای کیونپ

اگر NAS خود را بازنشانی کنید ، برای دسترسی به NAS باید از اعتبار ورود به سیستم پیش فرض استفاده کنید. اطلاعات ورود به سیستم براساس نسخه QTS که استفاده می کنید متفاوت است.

 • QTS 4.1 و بالاتر

نام کاربری: مدیر

رمز عبور: مدیر

 • QTS 4.2 به بعد

نام کاربری: مدیر

رمز عبور: آدرس ) MACهمه حروف ، شخصیت های خاص را حذف کنید)