شرکت HP دارای سابقه طولانی در زمینه رهبری تکنولوژیکی و توسعه محصولاتی است، که استفاده از آنها آسان و قابل مدیریت باشد. به عنوان یکی از شرکتهای فناوری  پیشرو در تکنولوژی،  محصولات شرکت HP از کوچکترین مکان ها همچون خانه های شخصی تا زیرساختهای فناوری اطلاعات در کمپانی های بزرگ ارتباطاتی پیدا میشوند. تجهیزات جدید HP که از محصولات بازسازی شده کمپانی MercadoIT  هستند به شما کمک می کنند تا در هر زمان تجربه متفاوتی را برای هر کدام از پروژه هایتان داشته باشید. سرورهایی که در Mercado IT واقع شده اند، بدون توجه به میزان کار، مناسب ترین گزینه برای نیاز شما هستند. عملیات پیچیده را با کارآیی بیشتری انجام میدهند و  بهره وری و عملکرد کل شرکت را بهبود میبخشند.

 

1 1 1024x439 - ویژگی های سخت افزاری سرور های HP

 

یک سرور همچنین کار را در به اشتراک گذاشتن داده ها و همکاری برای کارمندان شما آسان می کند، زیرا درنقش یک مخزن مرکزی برای تمام اسناد، تصاویر، مخاطبین و سایر پرونده های مهم شما ظاهر میشود. همچنین برای به اشتراک گذاشتن سریع و به صرفه تر اطلاعات میان کارمندان خود می توانید میزبان یک اینترنت شرکت باشید. برای پیکربندی یک شبکه خصوصی مجازی، جایی که شما و کارمندانتان می توانید از هر مکانی که دسترسی به اینترنت دارد از راه دور به داده های سرور دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این، یک سرور می تواند به طور خودکار از سیستم های دسکتاپ و لپ تاپ شما پشتیبان تهیه کند. بنابراین در صورت خرابی، گم شدن یا دزدیده شدن یک دستگاه، هرگز داده های مهم را از دست نمی دهید. این سرورها با قابلیت ذخیره سازی اضافی، قابل اطمینان، ایمن و مقاوم در برابر خطا طراحی شده اند.

انواع سرور های HP

سرور های Tower و Rack

سرورهای rack و tower  شرکت HP  می توانند در به حداکثر رساندن ظرفیت مرکز داده خود، تسریع در ارائه خدمات و افزایش عملکرد کل مجموعه با هزینه کمتر و تأمین ارزش بیشتر، به شما کمک کنند. این سرور ها همچنین میتوانند در ارائه خدمات متناسب با حجم کار شما و کاهش انرژی با سرعت کمتری و با مزایایی که سرور  HP برای شما ایجاد می کند، به تسریع نتایج خود از فناوری اطلاعات کمک کنند.

علاوه بر این، MercadoIT طیف گسترده ای از قفسه ها و زیرساخت های مربوطه را برای تکمیل کارآیی و بهینه سازی محیط محاسبات ارائه می دهد.

4 300x231 - ویژگی های سخت افزاری سرور های HPHP Servers Blade

از امکانات سرور های بلید HP میتوان به اضافه کردن Modular پلت فرم پروژه خود اشاره کرد و سرورها، فضای ذخیره سازی و شبکه را برای تسریع در انجام کارها و تحویل برنامه ها و خدمات در محیط های فیزیکی، محاسبات مجازی و ابری، به صورت جامع انجام میشوند . این سرورها دارای  یک سیستم عامل مدیریتی برای سرعت بخشیدن به ارائه خدمات و همگرایی زیرساخت ها، در دسترس بودن و چابکی از طریق اتوماسیون مرکز داده میباشند که به نوبه خود به تسریع فرآیند پردازش اطلاعات کمک میکنند.

HP Servers Mission-critical

این دسته از سرورهای HP از سرورهای کلاس ورود به سیستم، برای مأموریت حیاتی، راه حلهایی با قابلیت پویایی قابل مقایسه به شما ارائه می دهند. این سیستم ها از تلفیق چندین سرور گرفته تا میزبانی از مراکز داده از برنامه های ERP تا پردازش معاملات بصورت آنلاین و سایر محیط ها، زیرساخت های قابل اطمینان تری، مقیاس پذیر و در دسترس را برای پاسخگویی به نیازهای تجارت شما فراهم می کنند.

HP servers Hyper-Scale

اتصالات فراگیر، گسترش دستگاه های هوشمند و رشد چشمگیر داده ها و برنامه ها، تقاضا برای سرورها را افزایش میدهد. این دسته از سرور ها چابک تر و کارآمدتر هستند و می توانند عملکردی متناسب با هر کار را ارائه دهند. این سرورهای HP عملکرد آوانگارد و کارایی لازم برای مقیاس پذیری را به شما میدهند.

3 524x1024 - ویژگی های سخت افزاری سرور های HP

اما سوال اصلی این است،کدام سرور برای شما مناسب تر است؟

نام های بزرگ در بازار سرورها Dell ، Fujitsu ، HP ، IBM ، Lenovo و Oracle هستند. انتخاب سرور مناسب بستگی زیادی به برنامه هایی دارد که قصد دارید روی آن ها اجرا کنید.

اگر تنها چیزی که نیاز دارید اشتراک فایل، پشتیبان گیری خودکار از اطلاعات مشتری و کم مصرف بودن و دسترسی از راه دور بر روی رایانه شخصی است (به طور معمول ده یا کمتر) ، HP را بازیگر اصلی این زمینه بدانید. ما HPE ProLiant EC200a  توصیه میکنیم: HPE ، در ترکیب با نرم افزار Zynstra، سرور ترکیبی مدیریت شده HPE ProLiant EC200a را ایجاد کرده است.  محصولی از نمونه کارها، Easy Connect مخصوصاً برای مشاغل کوچک، آموزش و ادارات و بخشهای دیگر از نمونه کار های در دسترس توسط این سرور با هزینه کم هستند.

اگر شرکت شما بیش از ده کارمند و رایانه دارد و شما باید با یک سرور ایمیل کار کنید و یا یک پایگاه داده را مدیریت کنید یا برنامه های پیشرفته مبتنی بر سرور (مانند ERP یا CRM) را اجرا کنید؛ گزینه شما سرورهای HPE ProLiant ML است: سرورهای HPE ProLiant ML واحدهای مستقلی هستند که شامل تمام عناصر لازم برای پاسخگویی به درخواست های رایانه های مشتری هستند. از مزایای برج سرور این است که نسبتاً کم حجم بوده و می تواند در مناطق کاری که مخصوص سرورها طراحی نشده اند مورد استفاده قرار گیرد. این بدان معناست که شما برای نصب سرور نیازی به اتاق خاصی برای داده مخصوص ندارید. این سادگی و قدرت همچنین نشان می دهد که سرور به عنوان مکانی ایده آل برای شروع، برای کسانی که به فکر استفاده از سرور در یک شرکت کوچک هستند به کار می آید.

2 1 300x225 - ویژگی های سخت افزاری سرور های HPاگر نیاز به فضای ذخیره سازی بسیار زیادی دارید یا اگر به  دنبال قابلیت های مجازی سازی در مقیاس بزرگ هستید پس قطعا به یک گزینه کامل مانند برج،Blade  و یا سرورهای Rack  نیاز مندید. ما Family HPE BladeSystem را توصیه می کنیم: سرورهای Blade، HP ProLiant درون محفظه ای قرار می گیرند و تیغه ها با هم یک سیستم بلید را تشکیل می دهند. HP BladeSystem یک زیرساخت Modular است که پردازش، ذخیره سازی، ساختار، مدیریت، نیرو و خنک سازی را برای کاهش هزینه ها، سرعت بخشیدن به کارها و ساده سازی ارائه خدمات در محیط های فیزیکی، مجازی و رایانش ابری جمع آوری میکند می کند.

همچنین در اینجا نگاهی دقیق تر به مشخصات سخت افزاری چند عدد از سرور های HP میندازیم.

66 - ویژگی های سخت افزاری سرور های HP

88 - ویژگی های سخت افزاری سرور های HP

88 - ویژگی های سخت افزاری سرور های HP