ویژگی هاردهای اینترپرایز Seagate Exos

جدیدترین مدل هاردهای سیگیت

هاردهای سیگیت سری EXOS 

هاردهای سیگیت سری EXOS :

هارد های شرکت سیگیت به دو دسته ی هاردهای اکسترنال و هاردهای اینترنال تقسیم بندی می شوند که در ادامه به بررسی کامل تری از این محصول ( هاردهای سیگیت سری EXOS  )  می پردازیم اما قبل از هرچیز درباره ی شرکت و برند توضیح مختصری میدهیم .

شرکت  Seagate یکی از فعالترین  و بهترین شرکت ها در زمینه تولید تجهیزات ذخیره سازی در جهان به شمار می رود که توانسته است نیمی ازبازار را به خود اختصاص دهد.این شرکت از سال ۱۹۷۹ در این زمینه فعالیت خود را  آغاز نموده است . 

هاردهای سیگیت سری EXOS 

جدیدترین سری سیگیت 

هاردهای سیگیت سری EXOS عضو جدیدترین هارد های این خانواده هست که به دلیل امنیت و سرعت بالا ، محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده.  هاردهای سیگیت سری EXOS  خود شامل 2 زیر شاخه X و E می‌باشد.

هاردهای EXOS سری X  :  با فرم فاکتور 3.5 اینچی وارد بازار شد. سرعت گردش دیسک در این سری ، 7200 دور در دقیقه می‌باشد. این مدل برای مراکزی که ذخیره و ایمنی داده ها اهمیت دارد ، طراحی شده است. هارد دیسک های EXOS X Series بالاترین تراکم داده را برای شما فراهم می کند. اگر شما قصد دارید به صورت 24 ساعته و مداوم از هارد دیسک استفاده کنید ، هاردهای EXOS سری X  را به شما پیشنهاد می‌کنیم. سری X شامل سه زیر مجموعه به نام‌های X10  ، X12 و X16 می باشد. ظرفیت آن ها 10 ، 12 ، 14 ، 16 و 18 ترابایت هست.

هاردهای EXOS سری E  : با تراکم ذخیره سازی ، کارایی و مزایا قابل توجه در مراکزی که هارد دیسک به طور مداوم در آن کار می‌کند مورد استفاده است. سری E هاردهای اکسوس امنیت و پایداری داده ها را برای متخصصان IT فراهم می کند. درایوهای هاردهای EXOS سری E به طور خاص برای شرکت هایی طراحی شده اند که امکان تقسیم بندی فضای هارد دیسک و حداکثر فضای بازده ذخیره سازی را فراهم می کنند.

ویژگی هاردهای EXOS :

 1. سیستم امنیتی :

در هاردهای EXOS ، از یک سیستم امنیتی به نام SED (Self-Encrypting-Drive) استفاده شده که باعث میشود امنیت بسیار بالایی در هارد دیسک به وجود بیاید .

 1. .دارای حجم بالا :

این هارد ها به علت حجم بالایی که دارند مناسب برای استفاده در سرور ها ، سیستم های ذخیره سازی اطلاعات و  Hyper Scale Cloud هستند .

 1. دارای ظرفیت بالا : 
  این هارد در حال حاضر از لحاظ ظرفیت در بالاترین مرتبه نسبت به دیگر هارد ها قرار گرفته است که کاربر با توجه به نیاز خود ، ظرفیت های متفاوت آن را خریداری می نماید .
  دیگر ویژگی مهم این هارد که باعث شده تا مصرف انرژی هارد کمتر شود و سرعت هارد بالاتر رود ، به کار بردن گاز هلیوم در این هارد دیسک می باشد که وجود گاز هلیوم در هارد دیسک ، باعث جلوگیری از خراب شدن زود هنگام آن نیز می شود .

  4. مصرف انرژی کم و بالا بودن سرعت :

  دیگر ویژگی مهم این هارد که باعث شده تا مصرف انرژی هارد کمتر شود و سرعت هارد بالاتر رود .

5. مقاوم بودن و دوام بالا :

به کار بردن گاز هلیوم در این هارد دیسک می باشد که وجود گاز هلیوم در هارد دیسک ، باعث جلوگیری از خراب شدن زود هنگام آن نیز می شود .

جمع بندی : 

توجه داشته باشید که بهتر است برای تهیه تجهیزات ذخیره ی مجموعه و سازمان خود حتما از نمایندگی های اصلی آن برند مشاوره گرفته و تهیه کنید .

با افتخار شرکت رای نگار نماینده اصلی فروش تجهیزات ذخیره سازی در ایران است .

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند