نمایندگی کیونپ در ایران

استوریج QNAP چیست؟

[vc_row full_width=”stretch_row” full_height=”yes” columns_placement=”stretch” equal_height=”yes” content_placement=”middle”][vc_column][vc_column_text] NAS  استوریج کیونپ به  استوریج‌ هایی گفته می شود که دارای یک یا چند هارد درایو بوده و از امکان اتصال همیشگی به اینترنت برخوردار هستند. کیونپ دستگاه استوریج یا همان مرکز بکاپ است که همه فایل‌ها و مدیاهای شما اعم از عکس‌ها ، فیلم ‌ها و فایل های صوتی را ذخیره می‌کند. کیونپ در واقع همان هارد درایو خارجی شماست اما به جای اینکه مجبور شوید آن را همراه خود داشته باشید ، در خانه قرار می‌ دهید و می توانید در هر زمان و هر مکان از طریق اتصال اینترنت به دیتاهای خود دسترسی داشته باشید.

استوریج   QNAP همان سیستم ذخیره سازی مرکزی با چندین هارد درایو می باشد که همواره به اینترنت متصل بوده و در هر مکان و هر زمان در دسترس است. شما می توانید با وجود سیستم عامل QTS یا QNAP Turbo Operating System، به راحتی از استوریج های کیونپ استفاده کرده و از راهکارهای جامع و قابل سفارشی سازی آن استفاده کنید که شامل مواردی مانند مدیریت بکاپ و مدیریت فایل ، مدیریت دانلود ، مجوز‌های دسترسی و غیره می باشد و استفاده از همه این قابلیت ‌ها نیازی به دانش پیچیده‌ای از آی تی ندارد.[/vc_column_text][vc_btn title=”مشاوره جهت خرید محصولات qnap” color=”blue” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fraynegar.com%2Fcontact-us%2F|title:%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3%20%D8%A8%D8%A7%20%D9%85%D8%A7||”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

چرا به استوریج  QNAP نیاز داریم؟

همواره نگرانی ذخیره داده‌ ها وجود داشته و دارد. چندین سال پیش هارد اکسترنال ، راحت‌ترین راهکار ذخیره سازی فایل ها را در اختیارمان قرار ‌داد و تا وقتی که فرمت فایل درست بود و حجم بیشتر از ظرفیت هارد اکسترنال نداشت و یا خراب نبود ، هارد اکسترنال قابل استفاده بود. اما این راهکار‌های ذخیره سازی قدیمی دیگر نمی توانند پاسخگوی نیازهای امروزه باشند.

راهکاری که استوریج های کیونپ ارائه می‌دهند این می باشد که امکان بکاپ گیری از داده‌های ما را فراهم می کنند و ما بدون نگرانی در مورد زمان و مکان ، می‌توانیم به آن‌ها دسترسی داشته باشیم. این راهکار ذخیره سازی نقش کلیدی در امنیت ، بکاپ گیری و ذخیره سازی فایل‌ها ایفا می‌کند.

مشخصات و ویژگی های استوریج کیونپ

استوریج های QNAP دارای انواع تکنولوژی ها هستند که باعث می‌شوند قابلیت‌هایی که در قسمت قبل به آن ها اشاره کردیم ، برایتان فراهم شود و علت متمایز بودن استوریج های کیونپ با دیگر استوریج ها و دستگاه های ذخیره سازی باشد. شما با داشتن دانش و آگاهی لازم می توانید محصول استوریج مناسب تر و بهتری خریداری کنید.

ذخیره ساز تحت شبکهدر این قسمت به بررسی 5 تکنولوژی به کار رفته در  QNAP STORAGEمیپردازیم :

۱پورت PCIe در کیونپ استوریج

استوریج های کیونپ اسلات افزونه PCIe را دارند که باعث شتاب‌دهی به اپلیکیشن‌ها می شود. شما می توانید اسلات کارت 2QNAP QMرا روی آن نصب کنید تا بتوانید M2 SSD Cache و همچنین اتصالات ۱۰GbE را اضافه کنید. اگر کارت شبکه بی‌سیم سازگار با آن را نصب کنید ، می‌توانید از QNAP Storage به عنوان اکسس پوینت وایرلس استفاده کنید. حتی می‌توانید با نصب USB3.1 10GbE Card ، راحت‌تر بکاپ هایتان  را به چند اکسترنال استوریج منتقل کنید و باعث اتصال سریع UBS شوید.

۲اسلات کارت QM2 در استوریج کیونپ

اسلات کارت‌های PCIe در QNAP ها  دارای دو اسلات M.2 SSD و اتصالات ۱۰GbE  هستند. همچنین مدل‌های دارای ۱۰GbE Connectivity به صورت پیش فرض با شبکه ۵GbE/ 2.5GbE/ 1GbE/ 100MbE سازگارند. شما می توانید با وجود این اسلات افزونه و با فعال کردن تکنولوژی‌های SSD Caching و Qtier Auto-Tiering کارایی NAS را افزایش دهید. همچنین اسلات کارت QM2 مجهز به ماژول کولینگ اختصاصی است که حتی وقتی حداکثر حجم کاری درحال اجرا باشد QM2 را در سطح بالای کارایی نگه می‌دارد.

۳پشتیبانی از SSD Caching

استفاده از SSD Cache باعث افزایش کارایی کلی سیستم می شود و همچنین برای بهبود گردش کارها اپلیکیشن‌های Random IOPS Demanding مانند مجازی سازی ، توصیه می شود.

۴تکنولوژی Qtier Auto-Tiering

این تکنولوژی در کنار ۲.۵″ SSD و M.2 SSD و SATA درایو های با ظرفیت بالا، در افزایش کارایی استوریج نیز بسیار موثر واقع می شود .  M.2 SSD یک آپشنال است.

5  QTS– ؛ هوشمندترین سیستم عامل NAS

سرویس‌های جدیدی بر پایه عامل هوشمند در QTS ارائه می‌شود که مدیریت و عملکرد سیستم را ساده می کند . QTS  که User Friendly است دارای دسکتاپ هوشمند است که باعث می‌شود شما به سرعت اطلاعات سیستمی را به طور بلادرنگ مانیتور کنید ، کار مطلوب خود را پیدا کنید ، چندین پنجره اپلیکیشنی را باز کنید تا چندین کار را به طور همزمان و با کارایی بهتر انجام دهید و همچنین این سرویس ها تجربه استفاده از کلود را بهینه کرده و قابلیت‌های پیشرفته‌ای ارائه می دهند.  QTS  و سیستم‌های دوتایی لینوکسی بیشتر مناسب برای عصر اینترنت اشیا می باشند.  QTS-Linux dual system  در استوریج کیونپ مبتنی بر تکنولوژی‌های پیشرفته مجازی سازی کیونپ هستند.

خرید تجهیزات QNAP

HPE StoreEasy ها در NAS استوریج

انواع دستگاه‌های ذخیره ساز HP که مخصوص استفاده در NAS هستند با نام StoreEasy شناخته می‌شوند. شرکت HP این دستگاه های ذخیره ساز را در سه مدل X1000 و X3000 و ۵xxx ارائه می‌دهد مانند مدل های ۱۵۵۰ و ۳۸۵۰. برای افزایش فضای ذخیره سازی می‌توان این ذخیره ساز ها را به D3000 و یا D6000 متصل کرد. به عنوان مثال مدل ۱۶۵۰ قادر است ۲۸۰ ترابایت فضا در اختیار کاربر قرار دهد.

همچنین به هر کدام از این مدل‌ها تعداد کاربر مشخصی می‌تواند وصل شود. به عنوان مثال بر روی ذخیره ساز سری ۳۰۰۰ همزمان ۳۰۰۰۰ کاربر می‌توانند وصل شوند. این ذخیره سازها بیشتر برای استفاده به عنوان فایل سرور، Home Folder و Roaming Profile و در شرکت‌های کوچک و متوسط مناسب هستند.

در واقع این دستگاه‌ها نوعی سرور هستند که سیستم عامل آنها دارای Windows 2012 Storage Server است و می‌توانیم هارد دیسک‌هایی با حجم بالا و تعداد زیاد روی آن قرار دهیم و سپس در شبکه به اشتراک بگذاریم.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

بررسی NAS استوریج HPE StoreEasy 1000

استوریج‌های HPE StoreEasy 1000 با ویژگی های بهینگی ، کارا ، امن و High Available فراهم هستند. این نوع استوریج ها بیشتر برای کسب ‌وکارهای کوچک در شعبات و محیط‌های Workgroup طراحی شده اند و نیازهای منحصر بفرد شما در ذخیره‌ سازی را فراهم می‌کنند.

کسب ‌وکار ما چه بزرگ و دارای شعبات و دفاتر راه دور باشد و چه کوچک و متوسط ، ذخیره سازی باید آخرین دغدغه ما باشد. اگر با تعداد زیادی از کاربران کار می‌کنید ، باید درخواست‌های آنها در زمینه ذخیره و دسترسی به Volume های فایل را که در حال رشد نیز هستند ، فراهم کنید. این Volume های فایل می‌توانند شامل اسناد کاری ، تصاویر ، موسیقی و فیلم ها باشند. بنابراین شما به فایل استوریجی مناسب نیاز دارید که ایمن بوده و مدیریت آن نیز آسان باشد.

ذخیره ساز کیونپ

محصولات HPE StoreEasy 1000 دارای قابلیت مجتمع شدن با محیط‌های جدید و موجود  هستند و همچنین تجربه مدیریت آسان و پایدار را برای مدیران شبکه و متخصصین IT فراهم می‌کنند. این استوریج‌ها از روش ذخیره‌سازی NAS استوریج کیونپ بهره مند شده اند. همچنین با امنیت تعبیه شده در آن ها ، داده‌های شما کاملا محفوظ و در دسترس باقی می‌ماند و در عین حال کاربران شما نیز می‌توانند در هر زمان و مکان به آن ها دسترسی داشته باشند. این ذخیره‌ سازها دارای قابلیت امکان نصب و اجرای Endpoint Protection مانند نصب خودکار آنتی ‌ویروس بر روی سیستم هستند و در نتیجه هزینه و پیچیدگی اتصال به سرور اکسترنال Endpoint Protection را کاهش می‌دهند.

و در آخر شما می توانید با داشتن ویژگی‌هایی مانند مانیتورینگ دایمی سلامت و غیره ، راهکارهای High Available را برای کاربران فراهم کنید که داده‌های آنها آماده و High Available باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

قیمت نس استوریج کیونپ

محصولات و ذخیره سازهای qnap توسط نمایندگی فروش کیونپ در ایران عرضه شده و شما میتوانید با بهترین قیمت و شرایط خرید از این محصول خرید کنید. قیمت مناسب ، گارانتی کیونپ ، ضمانت اصالت کالا ، تحویل یک روزه و رایگان ، ارائه مشاوره رایگان و تخصصی بخشی از خدمات دریافتی شما در شرکت رای نگار خواهد بود. همین حالا برای خرید تجهیزات کیونپ از رای نگار اقدام کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][product_category per_page=”12″ columns=”4″ orderby=”menu_order title” order=”ASC” category=”qnap-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d9%87%d8%a7″][/vc_column][/vc_row]

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند